گربه ها هم دوست دارند آموزش ببینند

پتریزو | فروشگاه اینترنتی گربه|آرایشگاه حیوانات|بهترین فروشگاه گربه|فروش گربه -گربه-ها-2 گربه ها هم دوست دارند آموزش ببینند آموزش گربه ها یادگیری گربه گربه بازیگوشی گربه بازی کردن گربه آموزش گربه

آموزش گربه ها امری بسیار مهم می باشد که باید به آن توجه کرد.

آنها روی پشتشان غلت میزنند و پاهایشان را بالا میگیرند؛ با غرور زیر نور آفتاب ، بدنشان را میکشند وقتی آن ها را در آغوش گرفته اید در بغلتان خر خر می کنند ؛ پشت پرچین حیاط به حالت کمین راه میروند و به صورت غافلگیرکننده ای دنبال پروانه میافتند.

گربه ها واقعا موجودات دوست داشتنی و شگفت انگیزی هستند. بسیاری از صاحبان بر این باورند که گربه شان بسیار مستقل است ؛ گربه ها غریزه شکار بسیار قوی دارند که این باعث شده بسیار بازیگوش باشند و خود را برتر بدانند ، اما نه ، آن ها به طور کامل مستقل نیستند.

گربه های خانگی چیزی که به نظر میرسند نیستند.تعداد محدودی از آن ها دوست دارند تنها و به دور از انسان ها و حیوانات دیگر زندگی کنند. گربه هایی که مدت زیادی از روز را در خانه به تنهایی رها میشوند، بیشتر دچار مشکلات رفتاری و عصبی میگردند؛ این مشکلات با خراشیدن وسایل خانه ، حفر گلدان ها ، ادرار کردن خارج از ظرف خاک و پریدن روی قسمت هایی که نباید بروند ، خود را نشان می دهند. گربه خانگی شما همانند پلنگ نیست ؛ او ترجیح میدهد که تنها نماند و دوست ندارد تمام روز بی تحرک باشد.

گربه ها نیاز به فعالیت دارند

آیا میدانستید گربه ای که هم اکنون در کنارتان و در خانه تان است ، دوست دارد بیشتر از یک موجودی باشد که مدام زیر نور آفتاب در کنار پنجره مشغول چرت زدن است ؟ گربه های خانگی همانند حیوانات خانگی دیگر ، بدون انجام فعالیت ، غذا ، سرپناه و مراقبت های پزشکی را دریافت می کنند. در طبیعت گربه سانان تمام طول روز را برای یافتن غذا و سرپناه ، محافظت از قلمرو و جا به جا کردن بچه ها ، مدام فعالیت میکنند

این غرایز همانطور که در شیر ها و ببر هاست ، در گربه های خانگی نیز وجود دارد.گربه ها موجودات بسیار فعالی هستند و نیازمند فعالیت میباشندبنابراین باید به آموزش گربه ها توجه کرد.

بدون شگ گربه هایی که فعالیت روزمره دارند بسیار شادتر هستندواز سلامتی جسمانی وذهنی بیشتری برخوردارند.

گربه ها نیاز به سرگرمی دارند

گربه ها میلیون ها سال است که غرایز و رفتارهای شکار خود را دارند. سرگرم کردن این موجودات به معنای آن نیست که آن ها را پای تلویزیون بنشانید. بازی کردن فوتبال برای گربه ها جالب نیست . وقتی آن ها را در آغوش گرفته اید و نوازش می کنید ؛ در بغلتان خر خر می کنند ؛ پشت پرچین حیاط به حالت کمین راه میروند و به صورت غافلگیرکننده ای دنبال پروانه میافتند.

گربه ها میخواهند کاری برای انجام دادن داشته باشند

در پاسخ به این سوال که کدام گربه سالم تر است باید گفت گربه ای ک فعالیت دارد و نه   گربه ای که ساعت ها گوشه ای مینشیند و غذایش را دریافت می کند ؛ در واقع گربه ای سالم تر است که از ذهن ، بدن و غرایزش استفاده می کند وقتی آن ها را در آغوش گرفته اید و نوازش می کنید ؛ در بغلتان خر خر می کنند ؛ پشت پرچین حیاط به حالت کمین راه میروند و به صورت غافلگیرکننده ای دنبال پروانه میافتند.

فعالیت هایی که گربه ها در خانه انجام میدهند در واقع رفتار های طبیعی آن ها بر اساس غرایزشان میباشد؛ گربه ای که برای گرفتن همستر داخل قفس کمین میکند ب خاطر غریزه شکار کردن است ؛اگر سگتان را دنبال می کند به خاطر حفظ قلمرو است و اگر باغچه را حفر میکند نیاز به دستشویی کردن و نشانه گذاری قلمرو دارد که رفتاری غریزی و طبیعی میباشد.

گربه تان را سرگرم نگه دارید

گربه هایی که یاد نگرفتند غرایزشان را کنترل کنند ، نمیتوانند خود را با محیط خانه وفق دهند، این گربه ها وسایل خانه را خراش میدهند و رفتار های تهاجمی از خود نشان می دهند. هر ساله تعداد زیادی از این گربه ها رها میشوند و رفتار بدتری در انتظار آن هاست . این امر اتفاق نمیافتد اگر صاحبان بدانند که حتی گربه های پرخاشگر می توانند بیاموزند که با محیط جدید خود را وفق دهند در کل آموزش گربه ها نیاز به زمان و صبر بیشتری دارد و قابل انجام است.

گربه های خانگی که شانس این را دارند که بیاموزند ، هوششان پرورش یافته و ارتباط بهتری با صاحبان خود برقرار می کنند و گربه های خانگی بهتر و شادتری هستند و اجتماعی تر میباشند،. سرگرم کردن و عشق ورزیدن باعث می شود که وقتی شما به خانه بر میگردید، گربه تان به استقبال شما بیاید و از اتاقی به اتاق دیگر شما را دنبال کند.او دیگر دست به رفتار های مخرب نمیزند چون میداند این کار ها در خانه قابل قبول نیست ؛ و تمام این ها تنها در طول ۱۰ دقیقه آموزش در روز امکان پذیر است.

 

.

برگشت به بالا