تمیز کردن چشم ها، بینی و مقعد گربه ها

پتریزو | فروشگاه اینترنتی گربه|آرایشگاه حیوانات|بهترین فروشگاه گربه|فروش گربه -کردن-گربه-ها تمیز کردن چشم ها، بینی و مقعد گربه ها سلامتی و بهداشت گربه ها نگهداری گربه نظافت گربه سلامت گربه تمیز کردن گربه بهداشت گربه

تمیز کردن گربه ها امری بسیار مهم می باشداکثر گربه ها آناتومی فوق العاده ای دارند اما دخالت های انسان در به وجود آوردن نژادهای مختلف، باعث به وجود آمدن مشکلاتی در چشم ها و بینی برخی نژادها شده است. تقریبا در تمام نژادهای با صورت فلت (flat-faced) اشک از چشم ها جاری می شود و ترشحات طبیعی بینی در اطراف سوراخ های بینی خشک می شود. جاری شدن اشک رنگ ماهونی ( قهوه ای مایل به قرمز) در موهای اطراف چشم ها به وجود می آورد. پنبه آغشته شده به مایع چشم شوی ضد عفونی کننده می تواند برای از بین بردن اشک های اضافه مفید باشد، و ترشحات بینی را پاک کند. چنانچه گربه تان ریزش اشک فوق العاده زیادی دارد و یا ترشحات بینی اش فوق العاده زیاد است، با دامپزشک مشورت کنید.

گربه ها اغلب از این کار متنفر هستند، بنابراین سعی کنید تمیز کردن دندان ها و لثه ها با تشویق و جایزه همراه باشد. از گوش پاک کن پنبه ای با خمیر دندان مخصوص گربه ها استفاده کنید و به آرامی و ملایمت لثه ها و دندان ها را مسواک بزنید. اگر گربه تان وجود گوش پاک کن را در دهانش دوست ندارد، مسواک نرم کودکان را جایگزین آن کنید. لثه ها و دندان ها را به آرامی ماساژ دهید و پشت دندان ها را مسواک کنید؛ جایی که اکثر بیماری های دندان و لثه از آن جا نشات می گیرد. لیس زدن بیش از حد قسمت مقعد بدان معناست که کیسه های مقعدی، آن قسمت را مسدود کرده اند. دامپزشک به شما نشان می دهد که چگونه می توانید خودتان کیسه های مقعدی را خالی کنید.

برگشت به بالا