خرید سگ ژرمن شپرد و 5 نکته مهم ان

بازدید: 1,849 بازدید
خرید سگ ژرمن شپرد

خرید سگ ژرمن شپرد

خرید سگ ژرمن شپرد
خرید سگ ژرمن شپرد | خرید سگ ژرمن شپرد

این نژاد از سگ بسیار با اعتماد به نفس، با هوش و شجاع است. قد سگ نر ۶۱ تا ۶۶ سانتی متر و طول قد سگ ماده ۵۶ ال ۶۱ سانتی متر است وزن آن ۲۳ تا ۳۲ و وزن سگ نر ۳۰ تا ۴۱ کیلو گرم است طول عمر این نژاد از سگ معمولا بین ۷ تا ۱۰ سال است و از گروه گله هستند از بیرون به شکل منحنی صاف و شکیل دیده می شوند .

این سگ تحت عنوان سگ کارگر شناخته شده است ژرمن شپرد سگی با هیکل بزرگ و چابک است و شخصیتی دارد که از هوش بالای برخوردار است و بسیار نجیب است و نیز وفادار و شجاع و پایدار است کسانی که عاشق سگ هستند از داشتن ژرمن شپرد نهایت لذت را می برند .

راه رفتن آن ها آرام و طبیعی است اما می توانند خوب سرعت بگیرند ژٰمن شپرد ها در رده اول سگ های سلطنتی قرار دارند که دلایل بسیاری این گفته را اثبات می کند نقد برخی کارشناسان این است که ویژگی هایی مثل وفاداری ، شجاعت  و اعتماد به نفس و داشتن مهارت بالا در یادگیری تعیین کننده ی شخصیت آن ها است همانطور که گفتیم این سگ ها یادگیرنده ی خوبی هستند دستوراتی که به آن ها می دهید را انجام می دهند مخصوصا اگر برای دفاع از عزیزان شان باشد تا پای جان انجام میدهند .

این نژاد از سگ اهلی است و حیوان خانگی محسوب می شود در نگهبانی هم عالی است و این سگ ها اصالت خود را در گرو دوستی های فوری نمیگذارند.

خرید سگ ژرمن شپرد
خرید سگ ژرمن شپرد | خرید سگ ژرمن شپرد

نگهداری از سگ ژرمن

غذایی که برای هر نوع سگی تهیه می کنید باید با کیفیت باشد و متناسب با سن آن اگر توله بزرگ سال یا سالخورده است تهیه کنید که تمام مواد مغذی لازم را داشته باشد زیرا اگر در تهیه غذا او بی توجهی کنید و غذای خوبی نباشد ممکن است در هضم آن دچار مشکل شود . کم به آن ها غذا دهید اما مفید و استخوان های پخته شده با چربی زیاد اصلا به سگ ها ندهید.

برای اینکه به سگ تان آموزش دهید می توانید از بیسکوییت  یا غذای فشرده استفاده کنید . وقتی به سگتان غذای با کیفیت می دهید دیگر نیاز به مکمل های ویتامین و مواد معدنی نیست کاری مفید هم که می توانید انجام دهید این است که کمی ماست ، سبزیجات پخته یا تخم مرغ به غذایش اضافه کنید متوجه این بشید که کدام یک از غذا های انسانی برای سگ ها مناسب و کدام نیست برای وزن و رژیم سگ ها با دامپزشک در تماس باشید .

ویژگی های ظاهر عمومی ژرمن

اولین ویژگی این سگ در نظر همه قوی و چابک بودن عضلانی او است و هوشیار و سراسر زندگی بخش جلو و عقب بدنش با هم در تقارون و هماهنگی هستند . طول این سگ نسبت به ارتفاعش بلند تر است و بدنی عمیق دارد و خطوط بیرونی اش به جای زاویه منحنی ملایمی دارد  این در هر حالتی اعم از اسراحت ، حرکت و … حس محکم بودن را القا میکند و ضعف در او دیده نمی شود در بی حوصلگی هم هیچ سستی و تنبلی دیده نمی شود .

خرید سگ ژرمن شپرد
خرید سگ ژرمن شپرد | خرید سگ ژرمن شپرد

تاریخچه سگ ژرمن

این سگ واقع در آلمان در خانواده های سگ های گله دار می زیسته و از هر منطقه نسبت به منطقه دیگر متفاوت بوده است در سال های دهه ۱۸۰۰ یک افسر سواره نظام اهل آلمان به اسم کاپیتان ماکس فون اشتفانیتس پیشرفت فوق العاده ژرمن هردر را هدف خود قرار داد او و کسانی که هم فکر وی بودند نژاد های متفاوتی را از ماطق شمالی و مرکزی کشور آلمان تلفیق کردند که در نتیجه اجداد سگ ژرمن شپرد امروزی به وجود آمد .

فون اشتفانیتس اولین کلوپ جهانی مربوط به ژرمن شپرد ها رو تاسیس کرد و ۳۵ سال برای این نژاد تبلیغ کرد و به اصلاتحشان پرداخت  امروزه این نژاد از سگ ها آن قدر توانایی در انجام هر کاری دارند که انسان فراموش می کند که این برای گوسفندان طراحی شده توانایی ها این سگ ها از جمله هوش و چابکی و سرعت و اقتدار آن ها در آکادمی پلیس و هم در مراتع گوسفندان وجود دارد .

ژرمن شپرد ها در اوایل دهه ۱۹۰۰ معروفیت همگانی را بدست آوردند و این بخاطر ماجرا های ستارگان سگ یعنی همان رین تین تین و استرانگ هارت است .

خرید سگ ژرمن شپرد
خرید سگ ژرمن شپرد | خرید سگ ژرمن شپرد

ژرمن شپر و همچنین نژاد داکسهاند که از نژاد های آلمانی هستند که در طول جنگ های جهانی و بعد از آن بسیار از احساسات ضد آلمانی رنج فراوان دیدند .

در دوران جنگ جهانی اول در بریتانیا این نژاد تحت عنوان آلزاتی نامیده شد اسمی که عاشقان سگ در انگلستان دوست دارند از آن استفاده کنند با به وجود آمدن مدیریت های مدرن و به روز دام رفته رفته هدایت گله توسط سگ کم رنگ  شد و این سگ هوشیار تحت عنوان کارگر کا-۹ نامیده شد که اولویت استفاده از آن در سازمان های پلیس و مراکز نظامی است

ویژگی های رفتاری سگ ژرمن شپرد

 آن ها انعطاف پذیری بالایی دارند و صاحب تفکر مستفلی هستند اکثر سگ ها بسیار حساس هستند و نگهداری آن ها ممکن است که برای تازه کاران دشوار باشد، بیشتر سگ ها کم حساسیت بیشتر می توانند خانواده های پر سر و صدا  و پر هر و مرج را تحمل کنند اما تحمل پذیری این نژاد کم است .

قیمت و خرید سگ ژرمن شپرد

سگ ژرمن جز سه نژادی است که در ایران محبوبیت دارد این سگ برای کسانی خیلی مناسب است که با حوصله و پر انرژی باشند. این سگ ها دارای غریزه محافظتی هستند این سگ ها علاق زیادی دارند تا در جمع های شلوغ با افراد زیاد باشند سگ ژرمن چون روحیه محافظتی دارد انتخاب خوبی برای برخی افراد مثل افراد کم توان یا نابینا هستند .

این سگ مناسب برای خانه های کوچک و آپارتمانی نیستند و بهتر است قبل از خرید به ای نکته توجه کنید و آن ها دوست دارند در جایی برزگ و حیاط زندگی کنند قیمت آن در بازار جهانی بین ۸۰۰ تا  ۲۰۰۰ دلار است و خرید سگ ژرمن شپرد بیشتر به افرادی که خانه ویلایی دارند توصیه میشود تا علاوه بر حفظ امنیت خانه همراه خوبی برای شما باشد و توانایی تحرک بالایی نیز داشته باشد.

دسته بندی بلاگ نگهداری و آشنایی با سگ ها
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − چهار =

گربه ها

هیچ محصولی در گربه ها نیست.

ورود به سایت