قیمت گربه راشن بلو

بازدید: 1,989 بازدید

قیمت گربه راشن بلو

قیمت گربه راشن بلو
قیمت گربه راشن بلو | قیمت گربه راشن بلو

حتما برای خرید یک گربه ابتدا به توانایی مالی خود توجه میکنید، البته نژاد محبوب خود را نیز باید در نظر داشته باشید تا از وقت گذراندن با ان لذت ببرید اما اولین نکته قیمت گربه و وسایل لازم برای نگهداری از ان می باشد؛ یکی از گربه هایی که نگهداری اسانی دارد نژاد راشن بلو است که حتما عکس های بسیار زیادی را از ان مشاهده کرده اید؛ گربه های راشن بلو به دلیل شخصیت ویژه ای که دارند بسیار مورد توجه قرار میگیرند.

قیمت گربه راشن بلو نیز با توجه به اصیل بودن و پدر و مادر نژاد دار مناسب است و به راحتی با هزینه کم نیز به راحتی میتوانید ان را خریداری کنید؛ اما قبل از خرید این گربه لازم است که با رفتار و عادت های این گربه اشنایی پیدا کنید؛ از این رو در ادامه نوشته توضیحاتی را درباره ویژگی های این گربه به شما ارائه خواهیم داد.

قیمت گربه راشن بلو
قیمت گربه راشن بلو | قیمت گربه راشن بلو

تاریخچه معروف شدن گربه راشن بلو

از ابتدای پدید امدن این نژاد اطلاعات دقیقی در دست نیست اما به دلیل پوشش ضخیم و بسیار زیاد میتوان مطمئن بود از مناطق بسیار سردسیری پیدا شده اند، البته بسیاری از پژوهشگران اعتقاد دارند این گربه ها نژاد روس هستند زیرا بسیار مورد علاقه تزار روس بوده اند.

راشن بلو برای اولین بار در سال 1875 در رقابت جهانی گربه‌های فانتزی در نمایشگاهی از گربه‌ها در کاخ لندن حضور پیدا کرد؛ اسم این گربه در آن زمان گربه آرکانجل بود زیرا فکر می کردند که او از جزیره آرکانجل روسیه می آید.

راشن بلوها احتمالاً در اواسط دهه 1860 از طریق کشتی به انگلستان و شمال اروپا برده شده‌اند و در آغاز قرن بیستم به یکی از گربه‌های معروف انگلستان تبدیل شدند، این نژاد در اواسط قرن بیستم به ‌مرور به خانه‌های مردم در آمریکا هم راه یافت و امروزه جزو گربه‌های محبوب در آمریکا به‌ شمار می‌رود، البته لازم به ذکر است که این نژاد در جنگ جهانی دوم تا مرض انقراض پیش رفت.

اما پرورش دهندگان بریتانیایی و اسکاندیناویایی برای احیای این نژاد گربه  به نژادهای دیگر متوسل شدند که میتوان  در درجه اول به سیامی و بریتیش بلو اشاره کرد اما به دلیل تأثیر سیامی، گربه ها ظاهر افراطی تری پیدا کردند و بافت پوششان تغییر کرد و در نتیجه  سال ها طول کشید تا این نژاد به ظاهر اولیه خود بازگردد.

قیمت گربه راشن بلو
قیمت گربه راشن بلو | قیمت گربه راشن بلو

شخصیت ویژه گربه راشن بلو

همه پرورش دهنده ها و علاقه مندان به گربه راشن بلو را گربه ای ارام و مطیع و البته خجالتی میدانند، البته لازم به ذکر است که این گربه ها عاشق بازی کردن و ورجه ورجه هستند و تنها زمان هایی که به مکان جدید میروند و با ادم های جدیدی روبرو میشوند جنبه خجالتی انها شکوفا میشود؛ گربه های راشن بلو عاشق ارتفاع هستند و زمانی که انها را گم کردید میتوانید بالای درب و یا یخچال و کابینت پیدایشان کنید.

با اینکه مهمان ها زیاد مورد علاقه این گربه نیستند اما از  صاحب خود نهایت استقبال را میکند و با علاقه خود را به او میچسباند و صداهای ریز و زیبایی از خود تولید میکند، همچنین با دیگر اعضا خانواده نیز انس خوبی میگیرد؛ این گربه نژاد بسیار حساسی است به صورتی که دوست ندارد نادیده گرفته شود و اگر به اندازه که دوست دارد به او توجه و محبت نشد، ناراحت خواهد شد و افسردگی میگیرد.

قیمت گربه راشن بلو
قیمت گربه راشن بلو | قیمت گربه راشن بلو

ارتباط گربه راشن بلو با کودکان

این گربه بسیار صبور است و به راحتی با کودکان ارتباط برقرار میکند و حتی به بچه های کوچک اجازه میدهند که به انها دست بزنند البته اگر حس خطر کنند جایی برای بالا رفتن و مخفی شدن پیدا میکنند تا بچه ها به سرشان نکوبند؛ به طور کلی  گربه های راشن بلو بسیار صبور هستند و به همین دلیل باید از انها در برابر صدماتی که ممکن است وارد شود محافظت کنید.

طول عمر گربه راشن بلو

طول عمر این نژاد اصیل، با توجه به شرایط و محیطی که در ان زندگی می کند می تواند بین 15 تا 20 سال متغیر باشد، البته اگر فضای ایجاد شده برای او مناسب باشد و غذا و مواد مغذی به طور کامل برایش تامین شود ممکن است سال های طولانی تری را در کنار شما زندگی کند.

قیمت گربه راشن بلو
قیمت گربه راشن بلو | قیمت گربه راشن بلو

تنها گذاشتن گربه راشن بلو

با اینکه گربه های این نژاد علاقه زیادی به سرگرم شدن با صاحب خود دارند اما میتوانند در طول روز و زمانی که شما در خانه حضور ندارید به راحتی خود را سرگرم کنند و خیالتان راحت باشد که خرابکاری در خانه نمیکنند؛ گربه های راشن بلو بسیار مغرور هستند و اگر متوجه شوند به انها میخندید ممکن است قهر کنند.

بیماری های احتمالی گربه راشن بلو

  1. مشکلات مربوط به اضافه وزن
  2. آتروفی پیش رونده شبکیه که ذره ذره بینایی را ضعیف و در نهایت منجر به کوری می شود.
  3. سنگ کلیه و عفونت ادراری
  4. پلی کیستیک کلیه که ارثی می باشد و باعث انسداد کیستیک کلیه و از کار ان خواهد شد.
  5. پریودنتال که مربوط به دندان ها میشود و باید دندان های ان هر روز مسواک زده شود.

رسیدگی به گربه راشن بلو

این گربه ها به دلیل موهای کوتاهی که دارند نیاز چندانی به شانه زدن زیاد ندارند و تنها کافیت در هفته 2 بار برای پخش شدن چربی سطح پوست موهای انها را شانه کنید؛ همچنین دوهفته یک بار ناخن هایش را کوتاه کنید و مرتب دندانهایش را مسواک بزنید این کار به پیشگیری از بیماری های پریودنتیال کمک می کند.

ترشحات گوشه های چشمش را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید و برای پیشگیری از انتشار ترشحات برای هر چشم از پارچه ای جداگانه استفاده کنید تا مانع انتقال میکروب ها شوید؛ گوش های گربه خود را یک بار در هفته بررسی کنید و در صورت وجود آلودگی آن را با مقداری پنبه  و یا پارچه ای نرم و مرطوب که به سرکه سیب طبیعی و آب گرم اغشته شده است تمیز کنید؛ البته برای بهداشتی تر بودن میتوانید از محلول های مخصوص گوش گربه در  پت شاپ ها استفاده کنید.

قیمت گربه راشن بلو
قیمت گربه راشن بلو | قیمت گربه راشن بلو

خرید گربه های اصیل و با نژاد از کدام پرورش دهنده معتبر گربه در تهران امکان پذیر است؟

اگه دوست دارید بیشتر با گربه ها و زندگیشون و کارایی که انجام میدن آشنا بشید حتما مقاله ها و نوشته های پتریزو رو بخونید و سوالاتتون رو تو قسمت نظرات از ما بپرسید یا به شماره هایی که توسایت هست با ما تماس بگیرید.

برای خرید بچه گربه های نژاد دار مثل پرشین و اسکاتیش فولد و انفولد و…. میتونید به سایت پتریزو برید، حتی اگه تو شهر دیگه ای به جز تهران هستید هم پتریزو براتون عکس و فیلم میفرسته و میتونید بچه گربه مورد علاقتون رو انتخاب کنید و بعد از اون خیلی سریع بچه گربتون رو سالم و سلامت در خونتون تحویل بگیرید.

بچه گربه هایی که از پتریزو میخرید همشون واکسن زده هستن و از پدر و مادر وارداتی و کاملا اصیلن البته پتریزو گواهینامه WFC از سازمان جهانی گربه ها از آلمان رو داره که این باعث میشه با خیال راحت تری گربه مورد علاقتون رو ازش بخرید.

لازمه اینو هم بدونید که بچه گربه های پتریزو تا 55 روزگی از شیر مادرشون تغذیه میکنن نه شیر خشک و همین باعث میشه که وقتی  به سن بلوغ رسیدن مشکلات کمتری از لحاظ بیماری های جسمی داشته باشن و شما با خیال راحت بچه گربه خوشگلتون رو بزرگ کنید. برای دیدن عکسای نژادای مختلف بچه گربه های مثل اسکاتیش فولد و پرشین میتونید به اینستا یا سایت پتریزو برید و حتی سوالی درباره نژادا داشتید از ما تو سایت بپرسید تا پرورش دهنده و مشاورای ما بهترین اطلاعات رو به شما بدن و راهنماییتون کنن

دسته بندی بلاگ راهنمای نژاد های گربه ها گربه مقاله ها و دانش روز
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + دوازده =

گربه ها

هیچ محصولی در گربه ها نیست.

ورود به سایت