سلامت گربه ها

پتریزو | فروشگاه اینترنتی گربه|آرایشگاه حیوانات|بهترین فروشگاه گربه|فروش گربه -گربه سلامت گربه ها سلامتی و بهداشت گربه ها نظافت گربه گربه مریض کنه گربه

سلامت گربه ها و هر موجودی بستگی به دفاع همه جانبه بدن و توانایی آن به تشخیص آسیب و ترمیم آن دارد. تمامی موجودات زنده از این دفاع و ترمیم برخوردار هستند و تمامی آن ها از روش های یکسانی استفاده می کنند. گربه ها موجودات سالم و سلامتی هستند، اگرچه که فشارهای زندگی در محیط انسان ها مشکلات جدید و غیرمنتظره ای را خلق کرده است.

میکروب هایی که باعث به وجود آمدن مشکل کوچک در تکامل گربه می شد، امروزه و در چرخه زندگی گربه های خانگی به سرعت رشد می کنند و از همین رو سالم ماندن گربه ها با چالش هایی رو به رو شده است. همانند تمامی حیوانات، گربه ها خودشان را درمان می کنند.

اگرچه که ما آن را نمی بینیم، اما این فرآیند در هر لحظه از روز در آن ها انجام می شود، چرا که آسیب هایی که هر لحظه به وجود می آیند، در سطح مولکولی و سلولی ترمیم می شوند. آسیب های قابل دیدن زمانی روی می دهند که عضوی از بدن دچار مشکل شود. در این زمان، دامپزشکان و یا صاحبان گربه ها با مراقبت و درمان، به گربه شان کمک می کنند؛ در واقع داروها بهترین محیط ممکن را فراهم می آورد تا درمان خود به خودی انجام بگیرد .

داروها به تنهایی عفونت ها و یا بیماری های دیگر را درمان نمی کنند. هدف از داروها کمک به بدن برای بهبود و ترمیم خود است؛ آن ها ترمیم خود به خودی بدن را تسهیل می بخشند. به عنوان مثال، یک گربه ممکن است بعد از نزاع دچار آبسه یا ورم ناشی از گاز گرفتگی شده باشد، و باکتری ناشی از آن وارد گردش خون گربه شود.

 در این صورت گربه احساس بی قراری می کند و دچار تب می شود و کم اشتها می گردد. آنتی بیوتیک ها می توانند به نابود کردن باکتری ها کمک کنند، اما در همان زمان ترمیم ناشی از عفونت به وجود آمده باید صورت بپذیرد. آنتی بیوتیک ها به سیستم ایمنی بدن فرصتی را که برای ترمیم حمله به وجود آمده .

در آخر…

کاهش اشتها می تواند یکی از نشانه های بیماری باشد. اگر گربه تان در طول 24 ساعت چیزی نخورد، حتما برای سلامت گربه یا با دامپزشک مشورت کنید .

برگشت به بالا