نکات اصلی در تربیت سگ

پتریزو | فروشگاه اینترنتی گربه|آرایشگاه حیوانات|بهترین فروشگاه گربه|فروش گربه -دادن-به-سگ-ها-1 نکات اصلی در تربیت سگ آموزش سگ ها تربیت سگ

به سگتان کمک کنید تا موفق شود

سگ شما اگر بیشتر از سه بار در انجام فعالیتی شکست بخورد ناامید شده و دیگر نخواهد خواست فعالیت و آموزش را اجرا کند . به جای آن بهتر است برگردید و مراحل ساده تر را دوباره در تربیت سگ تکرار کنید .

صبور باشید

وقتی ترفند جدیدی در تربیت سگ آموزش میدهید بعضی وقتها پیش میاید که سگتان کلیت و محتوای آموزش را متوجه نمیشود . او با تعجب به شما نگاه میکند و با پنجه اش به تشویقی که در دستتان است اشاره میکند .

 در این زمان باید متوجه شوید که او آموزش را نفهمیده است . استرس ایجاد نکنید . چند روز پشت سر هم آن ترفند را تکرار کنید و مطمئن شوید که سگتان به زودی آنها را یاد خواهد گرفت .

چرا اکثر صاحبان سگ ها در آموزش ترفند شکست میخورند ؟

شما در حالی که با تشویقی در دستتان دایره ای میکشید و از سگتان میخواهید که بچرخد , سگ گیج شده و تشویقی درون دستتان را بو میکشد . شما صدایتان را بالا میبرید و با قدرت بیشتری میگویید بچرخ . سگتان شروع به خاراندن خودش میکند و شما را نادیده میگیرد . قلاده اش را میگیرید و به زور از او میخواهید بچرخد .

 او میترسد و روی زمین دراز میکشد و شما سرش فریاد میزنید . اصلی ترین دلیل شکست صاحبان این است که آنها صبور نیستند . این عامل حتی از زمانبندی بد و ناهماهنگی نیز تاثیر بدتری دارد . چه باید کرد ؟

 شما در حالی که با تشویقی در دستتان دایره ای میکشید , و از سگتان میخواهید که بچرخد سگتان گیج شده و تشویقی درون دستتان را بو میکشد . شما دوباره تلاش میکنید و دستتان را دایره وار تکان میدهید .

سگتان شروع به خاراندن خودش میکند و شما را نادیده میگیرد . شما دوباره تلاش میکنید و سگتان نصفه و نیمه فرمان را اجرا میکند . آره این عالیه . شما دوباره و دوباره و دوباره آن را تکرار میکنید و شاید مجبور باشید 100 بار آن را انجام دهید و بالاخره یکروز موفق میشوید . از اینکه باهوش ترین سگ دنیا را دارید احساس خوشبختی نمیکنید ؟

تمرین کردن آموزشهای جدید میتواند برای سگتان بسیار خسته کننده شود . آنها را تمام کنید . جلسات آموزش را سرگرم کننده برگزار کنید . میتوانید آموزشهای آسان را تکرار کنید .

هدایت کردن با تشویقی در مقابل هدایت با دست

دو روش برای قرار گرفتن سگ در موقعیت مورد نظر وجود دارد . یکی استفاده از تشویقی و یا اسباب بازی و دیگری استفاده از مقید سازی فیزیکی مانند تلاش برای نگه داشتن سگ در موقعیت مورد نظر .

خیلیها استفاده از روشهای فیزیکی را به خاطر اینکه سریعتر جواب میدهد انتخاب میکنند . اما نمیدانند که این روش ممکن است فرایند یادگیری را به تاخیر بیاندازد . با استفاده از فشار فیزیکی شما او را تشویق میکنید تا قدرت ابتکار را کنار بگذارد .

 در این صورت او نیازی نمیبیند که از ذهن خود استفاده کند و یاد نمیگیرد که از مهارت های خود برای قرار گیری در موقعیت مورد نظر استفاده کند . سعی کنید با استفاده از تشویقی و یا اسباب بازی سگتان را در موقعیت مورد نظر هدایت کنید .

برگشت به بالا