قیمت و خرید و واگذاری گربه

بازدید: 1,734 بازدید
قیمت و خرید و واگذاری گربه

قیمت و خرید و واگذاری گربه

قیمت و خرید و واگذاری گربه
قیمت و خرید و واگذاری گربه | قیمت و خرید و واگذاری گربه

در زمان خرید گربه و سایر حیوانات خانگی اولین گزینه ای که صاحبان  در نظر میگیرند قیمت این گربه ها است زیرا باید میزان توانایی مالی را برای خرید در نظر گرفت از این رو در این مقاله به توضیح درباره قیمت و خرید و واگذاری گربه می پردازیم تا بتوانید انتخاب کاملا مناسبی را داشته باشید.

در ابتدا باید گفت دریافت گربه هایی که در برنامه های مختلف فروش برای واگذاری رایگان گذاشته میشوند کار اشتباهی است زیرا ممکن است این گربه دارای بیماری و مشکلی باشد و بدون اینکه از ان اطلاع پیدا کنید ان را به خانه اورده و بعد از مدتی بمیرد و برای شما مشکل ایجاد شود؛ از این رو بهتر است گربه های  مورد علاقه خود را از پرورش دهنده های گربه تهیه کنید.

قیمت و خرید گربه با توجه به نژاد و سن و رنگ انها متفاوت است برای مثال گربه های پرشین از پدر و مادر اصیل با رنگ سفید قیمت بالاتری نسبت به دیگر گربه ها دارند و گربه های دیگر مانند اسکاتیش و بریتیش قیمت کمتری دارند؛ در ادامه توضیحاتی را درباره قیمت و خرید و واگذاری گربه های نژاد های مختلف خواهیم داد.

قیمت و خرید و واگذاری گربه
قیمت و خرید و واگذاری گربه |قیمت و خرید و واگذاری گربه

قیمت و خرید گربه پرشین

گربه پرشین یا گربه ایرانی به دلیل ظاهر و رفتار خاصی که دارد از پرطرفدارترین نژاد های گربه در سراسر جهان است و لازم به ذکر است که قیمت بالاتری نسبت به دیگر نژاد ها دارد، البته گربه های پرشین خود به دو دسته پرشین کلاسیک و سوپر فلت تقسیم میشوند که مقدار کمی  تفاوت در قسمت صورت و بینی انها میتوانید مشاهده کنید؛ قیمت گربه های پرشین از 12 میلیون تومان شورع میشود و بسته به رنگ و ویژگی های دیگر ان تا 40 میلیون تومان هم میرسید.

قیمت و خرید و واگذاری گربه
قیمت و خرید و واگذاری گربه | قیمت و خرید و واگذاری گربه

قیمت و خرید گربه بریتیش

از نژاد های محبوب دیگری که مورد پسند مردم قرار گرفته است میتوان به گربه های بازیگوش بریتیش اشاره کرد که دو نوع مو کوتاه و مو بلند دارند، البته بیشتر مردم علاقه به نگهداری از نژاد مو کوتاه این گربه را دارند زیرا نیاز کمتری به رسیدگی دارند و دیگر لازم نیست مدام موهای گربه خود را شانه بزنید.

البته این را در نظر داشته باشید که تمامی نژاد های گربه چه با موی کوتاه و چه بلند نیاز به رسیدگی دارند و موهای این نژاد ریزش نیز دارد، گربه های بریتیش به دلیل چشم های زیبا و شیطنتی که دارند مورد توجه قرار گرفته اند و البته به نسبت گربه های  پرشین علاقه بیشتری به بغل شدن دارند؛ این نژاد گربه نیز  قیمتی از  28 میلیون تومان به بالا دارد.

قیمت و خرید و واگذاری گربه
قیمت و خرید و واگذاری گربه | قیمت و خرید و واگذاری گربه

قیمت و خرید گربه اسکاتیش

گربه های نژاد اسکاتیش به دو صورت فولد و انفولد هستند، در اسکاتیش های فولد گوشه ها حالت تا شده دارند و به همین دلیل چهره گربه های این نژاد معصومیت بیشتری دارد و میتواند قلب شما را بسیار تحت تاثیر قرار دهد و البته بیماری های مربوط به گوش در گربه های اسکاتیش فولد شایع تر است و نیاز است حتما گوش های انها مرتب تمیز شود؛ گربه های اسکاتیش انفولد نیز بسیار زیبا هستند و میتوانند نظر شما را به خود جلب کنند.

شیطنت و بازیگوشی در هر دو نوع نژاد اسکاتیش وجود دارد و میتواند برای مدت طولانی شما را مشغول کنند؛ اسکاتیش ها نیز رنگ های متفاوتی دارند که پر طرفدار ترین رنگ ان چینچیلا است و شما میتوانید با مراجعه به سایت پتریزو بچه گربه های اسکاتیش را با رنگ های مختلف مشاهده کنید؛ همچنین لازم به ذکر است که قیمت گربه اسکاتیش از 12 میلیون تومان به بالا است و البته بهتر است حتما از پرورش دهنده معتبر این گربه را خریداری کنید تا نگران بیماری های مادرزادی او نباشید.

قیمت و خرید و واگذاری گربه
قیمت و خرید و واگذاری گربه | قیمت و خرید و واگذاری گربه

توجه به موهای بدن هنگام قیمت و خرید و واگذاری گربه

موهای گربه یکی از قسمت هایی است که باید به خوبی بررسی شود. ریزش سکه ای، تیرگی و یا ریزش بیش از حد و بی دلیل جزء مواردی است که در صورت مشاهده باید پیگیری شود. گربه خودش باید موهای بدنش را لیس بزند و تمیز کند، به هر دلیلی اگر مشاهده کردید که دیگر این کار را انجام نمی دهد، حتماً باید با دامپزشکش راجع به این موضوع مشورت کنید.

توجه به چشم ها در هنگام قیمت و خرید و واگذاری گربه

گربه ی سالم باید چشم هایی شفاف داشته باشد و چشم نباید متورم باشد یا کدر، قرمز و ملتهب به نظر برسد. پلک سوم گربه نیز باید به سختی در هر گوشه ی داخلی چشم دیده شود. پلک سوم برجسته، نشانه ی بیماری است.

چک لیست سوالات زمان خرید و واگذاری گربه

شرایط ایده آل این است که جواب تمامی سوال های زیر بله باشد اگر جواب حتی یک سوال خیر بود؛ بهتر است بیشتر درباره خرید آن بچه گربه فکر کنید:

قیمت و خرید و واگذاری گربه
قیمت و خرید و واگذاری گربه | قیمت و خرید و واگذاری گربه
 1. آیا مادر بچه گربه سالم است و بیماری ای ندارد که ممکن باشد به فرزندش انتقال داده باشد؟
 2. آیا بچه گربه 8 هفته اش شده است؟ (بچه گربه تا سن 8 هفتگی باید کنار مادر خود باشد و نباید آن ها را از هم جدا کرد، که پتریزو روی این موضوع بسیار حساس است)
 3. آیا بچه گربه سرحال و شاداب به نظر می رسد؟ و به شما علاقه نشان می دهد؟
 4. آیا بچه گربه مهربان و بدون استرس به نظر می رسد؟ (اگر بچه گربه مضطرب باشد و یا به شما هیس کند، این موضوع را بررسی بیشتری کنید که آیا جزء ویژگی های رفتاری اش است یا فقط در آن لحظه دچار تشویش شده است.)
 5. آیا او تمام واکسن های متناسب با سنتش را دریافت کرده است؟
 6. آیا به درستی می تواند بایستد و راه برود؟
 7. آیا چشمانش بدون آلودگی و ترشح است؟
 8. آیا گوش ها و بینی اش بدون آلودگی و ترشح غیرمعمول است؟ (معمولاً بینی گربه ها کمی مرطوب است، منظور ما ترشحات غیرمعمول است.)
 9. آیا موهایش درخشان و تمیز است؟ آیا بچه گربه قادر به تمیز کردن خودشت است؟
 10. آیا نفس کشیدنش عاری از هرگونه علائمی همچون: خس خس و گرفتگی است؟
 11. آیا به درستی می تواند راه برود و بدنش عاری از هرگونه التهاب است؟

خرید گربه های اصیل و با نژاد از کدام پرورش دهنده معتبر گربه در تهران امکان پذیر است؟

اگه دوست دارید بیشتر با گربه ها و زندگیشون و کارایی که انجام میدن آشنا بشید حتما مقاله ها و نوشته های پتریزو رو بخونید و سوالاتتون رو تو قسمت نظرات از ما بپرسید یا به شماره هایی که توسایت هست با ما تماس بگیرید.

برای خرید بچه گربه های نژاد دار مثل پرشین و اسکاتیش فولد و انفولد و…. میتونید به سایت پتریزو برید، حتی اگه تو شهر دیگه ای به جز تهران هستید هم پتریزو براتون عکس و فیلم میفرسته و میتونید بچه گربه مورد علاقتون رو انتخاب کنید و بعد از اون خیلی سریع بچه گربتون رو سالم و سلامت در خونتون تحویل بگیرید.

بچه گربه هایی که از پتریزو میخرید همشون واکسن زده هستن و از پدر و مادر وارداتی و کاملا اصیلن البته پتریزو گواهینامه WFC از سازمان جهانی گربه ها از آلمان رو داره که این باعث میشه با خیال راحت تری گربه مورد علاقتون رو ازش بخرید.

لازمه اینو هم بدونید که بچه گربه های پتریزو تا 55 روزگی از شیر مادرشون تغذیه میکنن نه شیر خشک و همین باعث میشه که وقتی  به سن بلوغ رسیدن مشکلات کمتری از لحاظ بیماری های جسمی داشته باشن و شما با خیال راحت بچه گربه خوشگلتون رو بزرگ کنید. برای دیدن عکسای نژادای مختلف بچه گربه های مثل اسکاتیش فولد و پرشین میتونید به اینستا یا سایت پتریزو برید و حتی سوالی درباره نژادا داشتید از ما تو سایت بپرسید تا پرورش دهنده و مشاورای ما بهترین اطلاعات رو به شما بدن و راهنماییتون کنن

دسته بندی بلاگ گربه مقاله ها و دانش روز
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هفده =

گربه ها

هیچ محصولی در گربه ها نیست.

ورود به سایت