آیا غذای بچه گربه، تجاری خوب است یا خانگی؟

بازدید: 2,071 بازدید
غذای گربه تجاری یا خانگی - اگر وقت کافی داشته باشیم، بسیاری از ما ترجیح میدهیم غذای گربه تجاری یا خانگی تازه برای گربه هایمان آماده کنیم . برای انجام این کار نه تنها باید زمان کافی برای آماده کردن غذا داشته باشیم،  بلکه باید برای یاد گرفتن درباره نیازهای تغذیه ای گربه، نیز وقت بگذاریم . امروزه غذاهای آماده تجاری بسیار متنوعی در پت شاپ ها و فروشگاه های لوازم حیوانات خانگی یافت میشود. بسیاری از آنها بر پایه نیازهای تغذیه ای منحصر به فرد گربه ها تولید میشوند. انتخاب برنامه های غذایی و غذای گربه تجاری یا خانگی و غذاهای خشک یا نیمه خشک بسته بندی و برنامه غذایی منظم یا خاص، بستگی به شما دارد. با توجه به برچسپ ارزش غذایی غذاهای اماده و دانستن مقدار انرژی مورد نیاز گربه شما، امکان انتخاب و فراهم آوردن رژیم غذایی سالم و خوشمزه برای گربه شما وجود خواهد داشت .

غذای گربه تجاری یا خانگی – اگر وقت کافی داشته باشیم، بسیاری از ما ترجیح میدهیم غذای گربه تجاری یا خانگی تازه برای گربه هایمان آماده کنیم . برای انجام این کار نه تنها باید زمان کافی برای آماده کردن غذا داشته باشیم،  بلکه باید برای یاد گرفتن درباره نیازهای تغذیه ای گربه، نیز وقت بگذاریم .

امروزه غذاهای آماده تجاری بسیار متنوعی در پت شاپ ها و فروشگاه های لوازم حیوانات خانگی یافت میشود. بسیاری از آنها بر پایه نیازهای تغذیه ای منحصر به فرد گربه ها تولید میشوند. انتخاب برنامه های غذایی و غذای گربه تجاری یا خانگی و غذاهای خشک یا نیمه خشک بسته بندی و برنامه غذایی منظم یا خاص، بستگی به شما دارد.

با توجه به برچسپ ارزش غذایی غذاهای اماده و دانستن مقدار انرژی مورد نیاز گربه شما، امکان انتخاب و فراهم آوردن رژیم غذایی سالم و خوشمزه برای گربه شما وجود خواهد داشت .

غذای گربه تجاری یا خانگی

تغذیه، مسئله ای قابل توجه در نگهداری گربه ها

بیشترین هزینه و یکی از بزرگترین موارد قابل توجه در نگهداری گربه مربوط به تغذیه آن میباشد. تصمیم گیری شما در این زمینه نه تنها بر مبنای سلامت، بلکه باید با توجه به کیفیت زندگی او نیز باشد. اموزش های اولیه برای عادات غذایی سالهای بعدی ضروری میباشد.

 برای مثال اگر گربه ای در بچگی استخوان نمیخورد هرگز یاد نخواهد گرفت که چگونه این کار را انجام دهد. اگر بچه گربه تان فقط یک نوع غذا مثلا غذای خشک بخورد، بعدها تغییر عادت غذایی برای خوردن نوع دیگر غذا بسیار دشوار خواهد بود.

 هنگامی که میخواهید هر نوع تغییری در برنامه غذایی گربه تان به وجود بیاورید، این کار را به تدریج در مدت زمان یک تا سه هفته انجام دهید. این امر به باکتری های موجود در روده گربه اجازه میدهد تا خودشان را با تقاضاهای جدید گوارشی وفق دهند.

غذاهای خشک، ظاهر و شکل طبیعی غذای گربه را ندارند. اگر گربه ها از بچگی خوردن آنها را یاد نگیرند در بزرگسالی نیز آن را نخواهند خورد. اگر شما گربه خود را تماما با غذای خشک تغذیه میکنید باید مطمین شوید که آب تازه همیشه در دسترس او قرار داشته باشد.

گوشه ای را برای غذای گربه تجاری یا خانگی خوردن گربه تان در نظر بگیرید که رفت و آمد در آنجا کمتر باشد. گربه ها حس بویایی بسیار قوی دارند و دوست دارند محل غذا خوردنشان تمیز باشد.

غذای گربه

غذای گربه تجاری یا خانگی، کدام بهتر است؟

برای جواب دادن به این سوال باید بدانید که مواد غذایی مورد نیاز برای گربه خانگی شما چه چیزهایی می باشد.

مثلا گربه شما در طول روز چه میزان کالری و پروتئین برای بدنش مورد نیاز می باشد. میزان غذای گربه در کودکی ، بزرگسالی و بعد از عقیم کردن آن باید بررسی شود و بعد در مورد اینکه غذای گربه تجاری یا خانگی  را انتخاب کنیم، تصمیم گیری شود.

پس باید جدول ارزش غذایی رو که شامل درصد ها و میزان جیره مورد نیاز گربه شما می باشد، مطالعه شود که در غذاهای خانگی باید خودتان این را در نظر بگیرید تا گربه شما دچار کمبود مواد مغذی نشود.

غذاهای گربه تجاری بر روی بسته بندی خود این جدول ارزش غذایی را دارند و دیگر محاسبه پیچیده میزان مواد غذایی برای هر وعده غذایی گربه تان مورد نیاز نیست.

غذای های تجاری خط تولید غذاهای خشک درمانی را دارند، که در صورت بیمار شدن گربه خانگی شما توسط استفاده بیش از حد از غذای خشک دیگر، می توانید از آنها استفاده کنید تا گربه شما حالش خوب شود.

حساسیت های غذایی یکی دیگر از مشکلات استفاده از غذای تجاری نسبت به غذای خانگی می باشد.این حساسیت ها در گربه ممکن به صورت گوارشی یا مشکلات پوستی باشد.

اگر از غذاهای تجاری استفاده میکنیدحتما باید گربه شما میزان آب بیشتری بنوشد. در غیر این صورت در مدت طولانی دچار مشکلات کلیوی و ادرار می شود.

در آخر، اگر خواستید از غذای گربه خانگی یا تجاری استفاده کنید، حتما در مورد میزان و ارزش غذایی غذای مورد نظر از دامپزشک مشورت بگیرید.

غذای گربه تجاری یا خانگی، غذای گربه

دسته بندی تغذیه و رژیم غذایی گربه ها
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

گربه ها

هیچ محصولی در گربه ها نیست.

ورود به سایت