8 نوع بازی بچه گربه تو خونه

بازدید: 1,919 بازدید

بازی بچه گربه ها تو خونه با چه چیزاییه؟

گربه ها موجودات شیطون و بازیگوشین و میتونن خودشونو با هرچیزی سرگرم کنن و بازی کنن اما مهم اینه که وقتی یه بچه گربه میخرید شما در کنارش با اسباب بازیاش بازی کنید بخاطر اینکه بازی کردن باهاشون باعث میشه تا از همون بچگی به شما عادت کنن و رابطه حسی خوبی بینتون برقرار بشه.

البته اینو بدونید گربه ها تنهایی هم میتونن خودشونو سرگرم کنن اما وقتی شما باهاشون بازی میکنید خیلی خوشحال ترن و بازیشون خیلی مفید تر میشه حتی میتونید بهشون آموزش بدید، حتی بازی با بچه گربه ها کمک میکنه که مهارت های حافظه و ذهنیشون رو بتونید بالاتر ببرید.

بچه گربه ها و البته گربه های بالغ هم دنبال وسایلی برای بازین که بتونن با اونا اطراف خونه گشت بزنن و بدو بدو کنن تا انرژیشون تخلیه بشه! البته تخلیه شدن انرژیشون به نفع شما هم هست بخاطر اینکه میذارن شب راحت بخوابید و همش رو سر وکلتون نمیپرن.

میتونید حتی با ساده ترین وسایل بچه گربه های خوشگلتونو که از پتریزو میخرید رو سرگرم کنید، تازه جالبی ماجرا اینجاست که بچه گربه های شیطون شما عاشق قایم کردن وسایل بازیشون گوشه و کنار خونن و معمولا میتونید اونارو از توی کشوهای میز و…. خونتون پیدا کنید؛ پس بهتره با چیزایی که خیلی براتون ارزش داره با بچه گربتون بازی نکنید.

بچه گربه ها شاید مثل جدشون به خوی جنگی داشته باشن و بازیو تو چنگ زدن و گاز گرفتن ببینن ولی وقتی باهاشون بازی میکنید یاد میگیرن که اینکار خوب نیست و بازی های معمولیو انجام میدن، خیلی مهمه که وقتی گربتون گاز گرفت یا ناخونای کوچولوشو کشید روی دستتون دعواش نکنید  و فقط  دیگه بازی رو باهاش ادامه ندید، با اینکار بهش نشون میدید که اگه این رفتارو از خودش نشون بده بازی تموم میشه.

اما وقتی که درست بازی کرد میتونید با تشویقی مورد علاقش بهش انرژی بدید تا باز های معمولی با وسایلاشو ادامه بده و شما هم بشینید کنارش و از بازی کردنش ذوق کنید و لذت ببری. حتما میدونید که بازی کردن بچه گربه ها  انقد شیرین  و با نمکه که دلتون نمیخواد چشم ازشون بردارید، اگه هنوز بچه گربه ندارید و عاشق بچه گربه ها هستید میتونید به سایت پتریزو برید و  از یه پرورش دهنده خوب و معتبر گربه که تاییدیه جهانی داره گربتون رو بخرید.

نتجه بازی نکردن با بچه گربه ها:

همونطور که بالا گفتیم بچه گربه ها با بازی کردن اجتماعی میشن و رفتار درست و مناسب با شما و مهموناتون رو یاد میگیرن. اما اگه با بچه گربتون بازی نکنید و چند تا وسیله بهش بدید تا خودشو سرگرم کنه مشکلات رفتاری زیادی براش به وجود میاد و علاوه بر اون پرخاشگر و مضطرب هم میشه. تازه اگه بازی بچه گربه شما تو روز کم بشه مشکلات زیاد جسمی و ذهنی براش به وجود میاد.

مهمترین و بهترین وسایل برای بازی بچه گربه تو خونه چیا هستن؟

  1. جعبه های مقوایی:

این جعبه های مقوایی یکی از بهترین وسایل برای بازی بچه گربه های شما هستن بخاطر اینکه گربه ها ذهن خلاقی دارن و اضافه کردن سوراخ  روی جعبه مقوایی باعث میشه که بچه گربه شما از اون بیشتر خوشش بیاد و چند ساعت باهاش بازی کنه.

بازی بچه گربه
بازی بچه گربه
  1. فویل:

میتونید با فویل شکلای مختلفی مثل موش و درخت و سوسک و …. برای بچه گربتون درست کنید و بدید باهاش بازی کنه! مطمئن باشید که خیلی از اون خوشش میاد. البت هباید حواستون باشه که تیکه های فویل رو خورد نکنه و نخوره.

  1. در بطری پلاستیکی:

بازی بچه گربه ها با در بطری های نوشابه و آب معدنی و شیر و دارو و …. خیلی بامزس اونا با این درا یه جورایی توپ بازی میکنن تازه از رنگای این درا هم خوششون میاد و بیشتر سرگرم میشن. اما صاحبای خوبی باشید و قبل از دادن این درای بطری به گربه ها کاملا تمیز بشوریدشون تا باعث مریض شدن و اسهال گربتون نشید.

بازی بچه گربه
بازی بچه گربه
  1. نخ و کاموای رنگی و بند کفش:

باورتون بشه یا نه همه گربه ها از وقتی که به دنیا میان عاشق نخ و کاموای رنگین البته رنگ قرمزو نمیبینن پس از رنگای دیگه میتونید برای بازی بچه گربتون استفاده کنید. یه گلوله کاموا میتونه تا چند ساعت گربه شما را مشغول کنه تا شما به کاراتون برسید.

حالا میتونید تو خونه از جوراب یا کفش بندی استفاده کنید و بنداشو باز بذارید و تو خونه راه برید تا ببینید که چه جوری بدو بدو میاد سمتتون و با بندای کفشتون که اینور و اونور میزن بازی میکنه. در اصل همین شیطنت بچه گربه ها با چیزای کوچیکه که دل همه رو میبره.

  1. کاغذ های باطله یا روزنامه:

گربه ها عاشق اینن که برگه ها و روزنامه های شما رو بردارن و برن یه گوشه با دندونا و ماخوناشون تیکه تیکش کنن  بعد از اینکه از خورد شدن کاملش مطمئن شدن ول میکنن و میرن وشاید خونتون با اینکار گربه کوچولوتون کثیف بشه اما ارزش دیدن ذوق کردنش  برای کاغذا رو داره و شما هم حتما با دیدن ذوقش ذوق میکنید.

  1. دستمال توالت:

چندتا دونه دستمال توالت بردارید و اونارو مثل توپ کنید و بندازید رو زمین اون وقت میبینید که گربتون چه جوری میدوئه دنبالش و شروع میکنن به باز کردنش از هم و تیکه تیکه کردنش. با اینکه یکم جمع کردنش سخته ولی مطمئن باشید از دیدن بازی بچه گربه خوشگلتون با این دستمال قند تو دلتون آب میشه.

  1. کمربند بازی بچه گربه:

گربه ها عاشق شکارن و میتونید اینو از بچگی بهشون یاد بدید، مثلا وقتی میره زیر تخت یا زیر میز و… کمربندتون رو بذارید جلوش و تکون بدید یا از یه جایی آویزونش کنید اونوقت گربتون کمین میکنه و یهو میپره بالا و اونو میگیره.

با اینکاروتون غریزه طبیعی گربتون رو برطرف میکنید و یه بازی خیلی هیجان انگیز هم باهاش انجام میدید. تازه دیگه احتمال کمتری داره که بیاد و دست شما رو چنگ بزنه یا گاز بگیره.

بازی بچه گربه
بازی بچه گربه
  1. پر و چوب:

میتونید از پت شاپ های انلاین وسایل بازی مختلفی رو برای گربتون بخرید اما یکی از وسایل بازی مهیج برای گربتون پریه که با نخ به چوب وصل شده و بازم میتونه غریزه گربتون برای شکار کردنو برطرف کنه و باعث باری بچه گربه کوچولوتون بشه

برای اینکه بیشتر با بازی بچه گربه ها و نژاداشونو نوع خریدنشون آشنا بشید با پتریزو همراه باشید!!!

 

 

 

 

دسته بندی بلاگ گربه
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

گربه ها

هیچ محصولی در گربه ها نیست.

ورود به سایت